۰
(۰)

زبان ما، یکی از اعضای بدن است که همه چیز را آشکار می کند!

زبان چیزی بیش از یک عضو تصادفی بدن است، زبان ما نقش کلیدی در توانایی ما برای چشیدن و قورت دادن غذا دارد. و باور کنید یا نه، زبان شما همچنین می تواند سرنخ هایی را در مورد سلامت دهان و دندان و سلامت کلی شما به دندانپزشک شما ارائه دهد. در واقع، ممکن است تعجب کنید که زبانتان در مورد سلامتی شما چه می تواند به شما بگوید.

زبان در مورد سلامتی می گوید

آنچه که زبان شما می تواند در مورد سلامتی به شما بگوید

پوشش سفید روی زبان

زبان شما قرار است رنگی صورتی داشته باشد. اگر به نظر می رسد که قسمت هایی از زبان شما با یک ماده سفید پوشیده شده است، این می تواند برفک دهان باشد، رشد بیش از حد مخمری که در داخل حفره دهان رخ می دهد. البته، ممکن است به دلیل مسواک نکردن زبان خود در هر بار مسواک زدن، این سفیدی ها از بین برود که مشکلی نیست.

لکه های سفید روی زبان

لکوپلاکیا وضعیتی است که اگر زبان تحریک شده باشد، مانند سیگار کشیدن یا استفاده از تنباکو، ممکن است رخ دهد. هر متخصص دندانپزشکی به شما توصیه می کند که این عادت دخانیات را ترک کنید، اما در نهایت این به شما بستگی دارد. با این حال، اگر لکه های سفید مشاهده کردید، یک وقت دندانپزشکی رزرو کنید تا از خطر ابتلا به سرطان دهان جلوگیری کنید.

ارتباط زبان و سلامتی بدن

زبان بیش از حد قرمز

در حالی که قرمزی بیش از حد زبان می‌تواند نشانه‌ای از بیماری کاوازاکی باشد، اما معمولاً با کمبود ویتامین‌هایی مانند اسید فولیک یا B-12 مرتبط است. راه حل می تواند به سادگی افزودن یک مکمل ویتامین به برنامه غذایی شما برطرف شود.

تکه های ناهموار قرمز نامنظم

اگر زبان شما شبیه یک نقشه تقریبا ترسیم شده از لکه های قرمز و ناهموار است، این نشانه برای فالگیر نیست 😊 ممکن است از تب شدید رنج ببرید.

حساسیت، درد زبان

اگر زبان شما در یک نقطه یا در سراسر آن بیش از حد حساس است، ممکن است آلرژی غذایی داشته باشید. نگران آن نباشید، مگر اینکه برای مدتی از بین نرود. پس از آن، زمان تماس با دندانپزشک برای نظر تخصصی است.

حساسیت زبان

زبان مودار

بله، عجیب به نظر می رسد، اما گاهی اوقات تجمع پروتئین می تواند باعث شود که برجستگی های کوچک تبدیل به مواد غذایی دراز شوند و در نتیجه چیزی شبیه به رشته های مو روی زبان شما ایجاد شود. معمولاً یک مسواک زدن خوب یا خراش دادن زبان از آن مراقبت می کند، اما اگر اینطور نیست، مراجعه به دندانپزشک ضروری است.

دندانپزشک شما اولین خط دفاعی در برابر نگرانی های سلامتی جدی و خوش خیم است. بنابراین، برای یک چکاپ جامع دهان آماده باشید. شما هرگز نمی دانید که زبان شما ممکن است در مورد سلامتی شما چه چیزی به شما بگوید!

مشاوره با دکتر نقشینه

این پست چقدر مفید بود؟

روی ستاره ها برن و امتیاز بده

میانگین رضایت کاربر ۰ / ۵٫ تعداد رای : ۰

تا الان کسی امتیازی نداده شما اولین نفر باش