۰
(۰)

نحوه ترمیم دندان ها با استفاده از مواد همرنگ

(دندانپزشکی دکتر مهرداد نقشینه)

برای ترمیم دندان با مواد همرنگ دندان در ابتدا دندانپزشک شما دندان هایتان را معاینه و بررسی می کند و در صورت نیاز از آن ها عکس برداری می‌کند. این کار به دندانپزشک شما کمک می‌ کند تا میزان پوسیدگی دندان که از دید پنهان مانده را مشخص کند و در نتیجه بهتر بتواند آن را درمان کند.دندانپزشک شما می‎ تواند مواد پر کننده دندان و روکش های کامپوزیت را به طور غیرمستقیم گرما دهد تا میزان استحکام ماده کامپوزیتی افزایش یابد.

دندانپزشکی خوب در غرب تهران

بعد از این مرحله، ماده رزین کامپوزیت دندان در کنار مواد دیگری مثل (گلاس اینومر) استفاده می‎ شود تا ترمیم بهتر انجام شود. سپس دندانپزشک ماده همرنگ دندان را درون حفره دندان قرار می ‎دهد تا تمام فضای خالی دندان را پر کند. زمانی که مواد همرنگ درون دندان جای می‎ گیرند، دندانپزشک با وسایل مخصوصی به آن شكل می‌ دهد و شیارها و برجستگی‌ های یک دندان طبیعی را روی آن ایجاد می‌ کند. براق کردن دندان نیز در پایان صورت می‌ گیرد که با استفاده از قلم های مخصوصی انجام می‌ شود.

مواد فلزى و مواد همرنگ دندان براى پر كردن با هم تفاوت هايى دارند، مثلا با توجه به جايگاه دندان آسيب ديده، ميزان مقاومتى كه نياز است و … دندانپزشک شما تصميم می گيرد كه كدام يک از اين مواد را براى پر كردن دندان شما استفاده كند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این پست چقدر مفید بود؟

روی ستاره ها برن و امتیاز بده

میانگین رضایت کاربر ۰ / ۵٫ تعداد رای : ۰

تا الان کسی امتیازی نداده شما اولین نفر باش