۱
(۴)

قيمت كامپوزيت ونير چقدر است؟

قیمت کامپوزیت ونیر

قیمت کامپوزیت ونیر در دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه

روکش های ونیر کامپوزیتی دندان چیست؟ و قیمت کامپوزیت ونیر چقدر است؟

کامپوزیت ونیر به عنوان روکشهایی هستند که علاوه بر ترمیم دندان ها جنبه زیبایی نیز دارند . اگر دندان های خرد شده یا آسیب دیده دارید ، دندانپزشک کامپوزیت ونیر را به طور مستقیم روی دندان های شما قرار داده ، شکل می دهد و می چسباند.

در درمان کامپوزیت ونیر دندان ها نیاز به تراش دندان ها نیست و قیمت آن نسبت به لمینت دندان (قیمت لمینت دندان) ارزان تر است . کامپوزیت ونیر ها تقریبا بین ۷ تا ۱۰ سال عمر می کنند و پس از آن نیاز به ترمیم و تعویض دارند

قیمت کامپوزیت ونیر در دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه :

قیمت کامپوزیت ونیر
کامپوزیت ونیر ( متخصص )800 هزار تومان
کامپوزیت ونیر ( عمومی )500 هزار تومان

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ونیر کامپوزیت :

 • تعداد دندان هایی که قصد اعمال درمان کامپوزیت ونیر آن ها را دارید بر قیمت کامپوزیت ونیر تاثیرگذار است
 • دستمزد دریافتی توسط دندانپزشک مربوطه که این قیمت در بسیاری از دندانپزشکان متفاوت است و بین دندانپزشک عمومی و متخصص دندانپزشکی زیبایی متفاوت است
 • نوع موادی که در کامپوزیت ونیر ها استفاده می شود متفاوت است هرچقدر از مواد بهتری در این درمان استفاده شود قیمت کامپوزیت ونیر افزایش می یابد. ( دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه نسبت به کیفیت مواد استفاده شده اطمینان لازم را به شما می دهد)
 • مهارت های تکنیکی دندان پزشکی که کامپوزیت ونیر ها را نصب می کند

احتمالا در فضاهای مجازی بخصوص در اینستاگرام تبلیغاتی را دیده اید که این درمان زیبایی بسیار ارزانتر به پای شما در می آید. به یک نکته ریز در انتخاب دندانپزشک زیبایی خود دقت نمایید. شاید بگویید چرا فلان دندانپزشکی گران است و دیگری ارزانتر می باشد.این نکته را بدانید که ممکن است دندانپزشکی ای که ارزانتر می باشد، از هزینه های دیگر می کاهد. بعنوان مثال از مواد ارزانتر و حتی بی کیفیت تر و یا از لابراتوارهای ارزانتر استفاده می نماید.

چرا بیماران و دندانپزشکان در دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه کامپوزیت ونیر را انتخاب می کنند :

 • کامپوزیت ونیر سریع انجام می شود
 • قیمت کامپوزیت ونیر ارزان تر از پرسلین و یا گزینه های دیگر
 • دندانهای زیرین را آسیب نمی رساند
 • طبیعی است

مزایای کامپوزیت ونیر :

ونیرهای کامپوزیت دارای مزایای بیشتری نسبت به پرسلن و لمینت هستند که یکی از مهمترین آنها هزینه و قيمت كامپوزيت ونير  است. به طور متوسط، ونیرهای پرسلن و لمینت دو برابر گرانتر از کامپوزیت ها هستند، که این قیمت برای برخی افراد بسیار مهم است زیرا اکثر درمان ها شامل بیمه نیستند و قیمت و هزینه درمان به طور کامل بر عهده بیمار میباشد. قیمت کامپوزیت ونیرها براساس تعدادی از عواملی متفاوت است.

درمان کامپوزیت ونیر به دلیل داشتن ظاهری زیبا و انجام سریع درمان بین مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است،در درمان کامپوزیت ونیر  محدودیتی وجود ندارد و می توان بسته به تمایل بیمار روی هر تعداد از دندان ها کامپوزیت ونیر نصب کرد. قیمت کامپوزیت ونیر نسبت به درمان لمینت بسیار کم تر می باشد کامپوزیت ونیر ها می توانند جایگزین های مناسبی برای لمینت های سرامیکی باشند و نقص های بسیاری که ممکن است شما را از داشتن لبخندی زیبا منع کند را برطرف می کنند. و ارزانتر بودن قیمت کامپوزیت ونیر نسبت به قیمت لمینت دندان یکی از نقاط مثبت آن است

برای افزایش طول عمر و دوام کامپوریت ونیر باید بهداشت دهان و دندان رعایت شود. از گاز زدن یا شکستن خوراکی های سفت مثل یخ و آجیل و … پرهیز کنید حداقل دو بار در سال توسط دندانپزشک خود تحت پاکسازی قرار بگیرید

کامپوزیت ونیر ها به همان آسانی که مینای دندان ها رنگی می‌ شوند، تغییر رنگ نمی‌ دهند. یکی از موارد مهم در ماندگاری بیشتر ترمیم های انجام شده مانند درمان کامپوزیت ونیر، ثبات رنگی آن ها می باشد. مصرف مداوم مواد غذایی و نوشیدنی و دهانشویه  بدون رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند در دوام و ماندگاری رنگ کامپوزیت ونیر تاثیر منفی داشته باشد.

بهتر است بدانید که رنگ مناسب کامپوزیت ونیر دندان هایتان با استفاده از نمودار استاندارد رنگ دندان مشخص می شود. این نمودار به ۴ بخش : خاکستری، زرد مایل به قرمز، قهوه ای مایل به قرمز و خاکستری مایل به قرمز و همچنین به یازده زیر مجموعه تقسیم می شود. بنابراین شما باید لایه ای برای ونیر های خود انتخاب کنید که حدودا دو لایه روشن تر از دندان های طبیعی شما باشد.

در این مورد میتوانید از مشاوره دندانپزشک متخصص زیبایی ما مشاوره بگیرید.

جنبه های مهم در نمایه های کامپوزیت ونیر عبارت اند از : 

 • عرض
 • طول
 • نظم
 • میزان وضوح تصاویر

ممکن است گاهی پیش بیاید که در انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر های دندانی خود به دلیل روشن بودن رنگ دندان‏ و یا فرایند شیمیایی در درون دندان ها و دهان، رنگدانه های درون ساختار دندان از نظر رنگ جلوه ای پیدا می کنند که موجب تشخیص اشتباه شوند. ‎باید توجه کرد که اگر انتخاب رنگ کامپوزیت ونیر ها چه برای اصلاح طرح لبخند و چه برای موارد دیگر توسط متخصص دندانپزشک زیبایی انجام گیرد تا امکان بروز خطا را کاهش دهند.

درمان كامپوزيت ونیر دندان هميشه براى زيبايى نيست! برای مثال اين بیماری  كه در تصاویر رو به رو  می بينيد، دچار تحليل لثه شده بودند و همانطور كه مشخص است، بخشی از ريشه دندان از لثه بيرون آمده بود. به تشخيص دكتر نقشينه، ونير كامپوزيت دندان به عنوان یک راهكار خوب براى محافظت از ريشه دندانى كه بيرون آمده بود پيشنهاد شد.

 • مزایای کامپوزیت ونیر

معمولا از درمان های کامپوزیت ونیر و لمینت ها برای یک دست و یک رنگ کردن دندان ها استفاده میشود . در برخی افراد دندان ها به دلایلی رنگ نازیبایی دارد و یا ساختار دندان ها به هم ریخته است . در مواردی که امکان داشته باشد و دندانپزشک تشخیص دهد به بیمار پیشنهاد میشود از امپوزیت ونیر جهت اصلاح طرح لبخند خود استفاده کند و به دلیل قیمت کامپوزیت ونیر که نسبت به درمان های زیبایی دیگر کمتر است استفاده کند.

کامپوزیت ونیر به سرعت ساخته میشود و در طی یک جلسه میتوان این درمان را انجام داد. کامپوزیت ونیر ها همانند لمینت ها نیستند که نیاز باشد برای ساخت و شکل گیری آن به لابراتور ارجاع داده شود بلکه کامپوزیت ونیرها به صورت مستقیم روی دندان قرار داده میشود و دندانپزشک به آن شکل می دهد. بعد از اینکار با اشعه ای کامپوزیت ونیرها روی دندان محکم میشوند. و بعد از اینکار پولیش کامپوزیت ونیر انجام میشود تا ظاهر زیباتر پیدا کند.

به طور کلی بزرگترین مزیت کامپوزیت ونیر این است که در روند کامپوزیت ونیر تغییر بسیار کمی روی دندان طبیعی انجام می شود و این تغییر آنقدر نیست که نتوان در صورت لزوم کامپوزیت ونیر را تعویض کرد یا به طور کلی آن را از روی دندان برداشت.

درمان کامپوزیت ونیر در دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه موجب زیبا سازی دندان و سفید کردن دندان می شود بدون اینکه هیج تراشی بر روی دندان هایتان صورت بگیرد

نکته : ونیر کامپوزیت های دندان با توجه به نوع و جنس، قیمت های متفاوتی دارند. همچنین لازم است بدانید قیمت ونیر کامپوزیت دندان واحدی حساب می شود. یعنی برای هر دندان جدا محاسبه می گردد.

اجزای تشکیل دهنده کامپوزیت ونیر دندان از ترکیب ذرات فیلر به وجود می آیند و دارای مقاومت بالایی می باشند. ونیر کامپوزیت های دندان از ترکیبی خمیری مانند تشکیل می شوند که با امواج نوری با طول موج خاص سفت شده و ظاهری زیبا به دندان های شما می بخشند.

امروزه کامپوزیت ونیر های جدید دندانی به جز اینکه استحکام بالایی دارند فاقد تخلخل بوده و بسیار عالی پولیش می شوند و طول عمرشان نیز افزایش یافته است.

امروزه پیشرفت در ساخت مواد کامپوزیتی به حدی رسیده است که تقریبا هر مشکل دندانی از جمله به هم ریختگی های دندانی، شکستگی دندان ها، پر کردن دندان ها، بستن فاصله بین دندان ها و مهم تر از همه انجام اصلاح طرح لبخند را با کامپوزیت ونیر ممکن ساخته است

قیمت کامپوزیت ونیر در دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه با توجه به، به صرفه بودن کامپوزیت ونیر و سرعت انجام این درمان تنها در یک جلسه، آن را به یک روش پرطرفدار تبدیل کرده است به طوری که در طول یک جلسه می توان دندان ها و لبخندی فوق العاده زیبا را تجربه کرد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این پست چقدر مفید بود؟

روی ستاره ها برن و امتیاز بده

میانگین رضایت کاربر ۱ / ۵٫ تعداد رای : ۴

تا الان کسی امتیازی نداده شما اولین نفر باش