۰
(۰)

متخصص دندانپزشکی اطفال

در دندانپزشکی خوب در غرب تهران

دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه

متخصص دندانپزشکی اطفال

مراقبت از دندان های کودکان یک رشته تخصصی است که نیاز به آموزش، ابزار، درمان و دانش پزشکی دارد. همه این کارها را متخصص دندانپزشکی اطفال برای ایجاد رویه ها به طور کارآمد، موثر و بدون استرس برای هر دو والدین و کودکان انجام می دهند.

اگر فرزند داشته باشيد، حتما براى شما اين سوال پيش آمده كه كودک را بايد از چه سنى نزد متخصص دندانپزشکی اطفال برد؟

بايد بدانيد كه كودک را به محض رويش اولين دندان شيرى و قبل از يک سالگى بايد نزد متخصص دندانپزشکی اطفال ببريد تا شرايط دهان و دندان او مورد بررسی قرار گيرد و راه هاى مراقبت از دندان هاى شيرى كودكتان به شما توسط متخصص دندانپزشکی اطفال آموزش داده شود. اين كار باعث مى شود فرزند شما در آينده دندان هاى سالم ترى داشته باشد.

شاید مزایای متمایز متخصص دندانپزشکی اطفال  این است که دهان کودک شما را پاک و سالم نگه دارد. بازدید منظم متخصص دندانپزشکی اطفال می تواند به شما در رفع مشکل دندان های کودک شما کمک کند، همچنین مراقبت های منظم و تشخیص هر گونه مسائل احتمالی را که ممکن است در آینده ظاهر شوند، شناسایی کنید

درمان پوسیدگی دندان شیری کودکان توسط متخصص دندانپزشکی اطفال :

پوسیدگی دندان به طور کلی به این صورت است که مواد قندی در دهان کودک باعث تغذیه باکتری ها میشوند و با تولید اسید ناشی از این تغذیه منجر به پوسیدگی دندانها میشوند

اکثر اوقات سوال والدین این است که دلیل این پوسیدگی زودرس چیست؟ 

اکثرا والدین تصور می کنند که قطره آن یکی از عوامل پوسیدگی دندان است در صورتیکه قطره آهن تنها باعث تغییر رنگ دندان ها میشود و اصلی ترین و مهم ترین فراهم آوردن یک محیط کاملا مناسب و راحت برای فعالیت میکروب هاست .

عواملی که این محیط راحت و آسوده را برای میکروب ها فراهم می آورد شامل موارد زیر است:

– تميز نكردن دهان كودک توسط والدين از زمان رويش اولين دندان های شيری چون در این زمان کودکان این توانایی را ندارند بر عهده والدین است.

– خوردن مکرر شير از شيشه در طول شب.

– وجود پوسيدگی‌های متعدد درمان نشده در دهان پدر و مادر كودك،

– عدم مراجعه والدين به دندانپزشك برای معاينه كودک و انجام اقدامات پيشگيرانه از زمان رويش اولين دندان‌های شيری،

– مصرف مكرر ميان وعده‌های پوسيدگی‌ زا در طول روز توسط كودک ( میان وعده های پوسیدگی زا شامل : انواع شيرينی ، كلوچه ، كيک ، بيسكويت ، پفک ، چيپس و غيره مصرف كند. در صورت تمايل كودک به اينگونه خوراكی‌ها بهتر است آنها را به طور يكجا و بعد از صرف وعده‌های غذايی اصلی به او داد. می‌توان كودک را تشويق کرد بجای خوراکی‌های پوسیدگی‌زا ، از ترکیبات غير پوسيدگی زا مثل پنير، ماست، ميوه، سالاد و مغزها (مثل پسته، بادام) در ميان وعده‌ها استفاده كند.

توصيه هایی که متخصص دندانپزشکی اطفال در کلینیک مهراد برای والدین دارد :

  1. پوسیدگی دندان یک بیماری مسری است در واقع از دهان والدین به دهان کودکان منتقل میشود ( مانند اینکه مادر با قاشقی که خود از آن استفاده کرده است به کودک خود نیز غذا بدهد) . والدین اگر به فکر سلامتی خود و کودک خود باشند باید قبل از اقدام به بارداری نسبت به سلامت دهان و دندان خود اقدام کنند.

۲٫ ظرف شش ماه بعد از رویش اولین دندان کودک، نزد متخصص دندانپزشکی اطفال جهت مشاوره و پیشگیری بروید.

۳٫ از زمان رویش اولین دندان تا ۱٫۵ سالگی دندان کودکتان را با گاز استریل تمیز کنید.

۴٫ در دوره ۱٫۵ تا ۳ سالگی، دندان‌های كودک را به كمک مسواک هایی که متخصص دندانپزشک اطفال توصیه می کند شب ها قبل از خواب تمیز کنید

۵٫ در سن ۳-۶ سالگی، با خمیر دندان فلورایددار و مسواک دو بار در روز تمیز کنید

۶٫ از شيشه حاوی شير، برای به خواب رفتن کودک استفاده نکنید.

بیهوشی کودکان در هنگام درمان دندانپزشکی توسط متخصص دندانپزشکی اطفال :

درمان دندانپزشکی در بیهوشی بدین گونه است که کودک تحت تاثیر داروی بیهوشی که با دوز مشخص و تحت کنترل متخصص دندانپزشکی اطفال استفاده شده است در خواب سبکی به سر میبرد و این کار برای آن انجام میشود که کودکان یا حتی بزرگسالانی که از روی ترس یا عوامل دیگر برای ترمیم دندان هایشان با متخصص دندانپزشکی اطفال همکاری نمی کنند بتوانند به درمان و ترمیم دندان ها بپردازند و از آسیب های دیگر چون پوسیدگی دندان و نیز عفونت لثه جلوگیری کنند.قابل توجه است که مراقبت از دندان ها در کودکان معلول و کم‌توان ذهنی بخش مهمی از مراقبت‌های فردی را تشکیل می‌دهد. مشاهده شده که میزان مشکلات دهانی یا دندانی این افراد نسبت به افراد سالم بیشتر است که علت آن عدم توانایی آن‌ها نسبت به رعایت بهداشت دهان است. بنابراین بردن این کودکان به مراکز دندان‌ پزشکی و متخصص دندانپزشکی اطفال بسیار لازم است. البته ممکن است کودکان مشکلاتی از نظر نشستن ساکت و آرام روی صندلی داشته باشند که توصیه میشود انجام درمان‌ها با بیهوشی باشد.معمولا تمام درمان‌های کودک در‌‌ همان جلسه اول با بیهوشی انجام خواهد شد که از نظر تعداد جلسات و زمان کار بسیار صرفه‌ جویی خواهد شد.بیمار پس از به هوش آمدن خاطره ای از زمان بیهوشی خود ندارد و این باعث می شود از اختلالاتی که بعد از بیهوشی هایی که بیمار روند درمان را حس می کند به وجود می آید جلوگیری شود.

خيلی از كودكان از دندانپزشكی و به خصوص تزريق بی حسی می ترسند. اين وظيفه دندانپزشک است كه با برخورد درست، ترس كودكان رو كاهش دهد.

دندانپزشکی تخصصی مهرداد نقشینه : روشى كه دكتر نقشينه در دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه در غرب تهران برای كاهش ترس کودکان از دندانپزشکی استفاده می كنند، شركت دادن كودک در تزريق بى حسی است که اين روش تا الان برای مراجعه كنندگان کودک دندانپزشکی مهراد نتيجه بخش بوده است.

کمک به کودکانی که از متخصص دندانپزشکی اطفال می ترسند :

همه ما می‌دانیم که مراجعه به متخصص دندانپزشکی اطفال بخش مهمی از حفظ سلامت دهان و دندان کودکان می باشد. با این وجود، خیلی از والدین به این مسئله اهمیت نمی‌دهند. بدون حرکت و صاف روی یک صندلی نشستن،نوری که در چشم می‌تابد و ابزار فلزی که در دهان می‌چرخد، تجربه‌ی خوبی برای کودکان نیست و آرام‌ترین آن‌ها را نیز وحشت‌زده می‌کند.طبیعی است که کودکانتان برای مراجعه به متخصص دندانپزشکی اطفال اضطراب داشته یا از آن فراری باشند، با استفاده از راهکارهای کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران خاطره ی خوبی از متخصص دندانپزشکی اطفال برای کودکانتان بسازید.

به‌دنبال متخصص دندانپزشکی اطفال باشید:

شاید از متخصص دندانپزشکی اطفال خودتان راضی باشید، اما دندانپزشکی که در کار با کودکان تخصص داشته باشد، برای کودکتان مناسب‌تر خواهد بود. متخصص دندانپزشکی اطفال دو تا سه سال بیشتر تعلیم می‌بینند تا روش‌های برخورد با کودکان را بیاموزند. به‌علاوه، مطب‌های آن‌ها مناسب کودکان طراحی شده و امکاناتی برای سرگرم کردن آن‌ها دارند. حتی نکات جزئی مثل دادن عینک آفتابی و عروسک به کودکان، می‌تواند در آرام کردن آن‌ها تاثیر زیادی داشته باشد.

مراجعه به متخصص دندانپزشکی اطفال را زود شروع کنید!

توصیه می‌شود با شروع رشد دندان‌ کودکان، کودک را به متخصص دندانپزشکی اطفال ببرید. یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش اضطراب دندانپزشکی این است که قبل از این‌که مشکلاتی مثل پوسیدگی دندان برای کودک پیش بیاید، کودک را به متخصص دندانپزشکی اطفال ببرید. به این شکل کودک با مراجعه به متخصص دندانپزشکی اطفال عادت می‌کند و احتمال خرابی دندان‌ها و مراجعه بیشتر به متخصص دندانپزشکی اطفال نیز کاهش می‌یابد.

جستجوی دندانپزشک اطفال خوب !

برای پیدا کردن متخصص دندانپزشکی اطفال خوب، والدین معمولا نمی‌دانند چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهند. درواقع به غیر از موارد اورژانسی، بهتر است اولین مراجعه کودک به دندانپزشک فقط برای یک معاینه عادی باشد و اقدامی روی دندان‌ های او صورت نگیرد. در نتیجه شما می‌ توانید رفتار و نحوه تعامل دندانپزشک با کودک خود را بسنجید. ابتدا از دوستان و خانواده خود شروع کنید. از آن ها بخواهید پیشنهادات خود را مطرح کرده و اگر دکتر خوب می‌شناسند به شما معرفی کنند.همچنین می‌ توانید با جستجو در اینترنت و مراجعه به وب سایت‌ های مرجع، لیست متخصصین دندانپزشکی اطفال نزدیک به محل خود را پیدا کنید.

در مراجعه اولیه خود به مطب یا کلینیک دندانپزشکی، فضا و محیط را بررسی کنید. محیط مطب یا کلینیک دندانپزشکی که به آن مراجعه می کنید باید برای کودکان طراحی شده باشد، از رنگ آمیزی شاد برخودار بوده و تزئینات آن برای کودک جذاب باشد. همچنین از امکانات بازی و سرگرمی مناسب کودکان برخوردار باشد.

خيلی از اطفال با وارد شدن به كلينيک متخصص دندانپزشکی اطفال و نشستن روى يونيت دندانپزشكى دچار بى قرارى ميشوند كه اين مورد ميتواند روند درمان رو سخت تر كند. قرار گرفتن كودكان در يک محيط شاد و كودكانه ميتواند استرس اطفال رو كاهش بدهد. دندانپزشکی دکتر مهرداد نقشینه براى ايجاد آرامش بيشتر در كودكان، اتاق درمانى را به اطفال اختصاص داده است تا كودكان با مراجعه به متخصص دندانپزشکی اطفال ترس كمترى را تجربه كنند.

خدمات دندانپزشکی اطفال توسط متخصص دندانپزشکی اطفال در دندانپزشکی خوب دکتر مهرداد نقشینه در غرب تهران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این پست چقدر مفید بود؟

روی ستاره ها برن و امتیاز بده

میانگین رضایت کاربر ۰ / ۵٫ تعداد رای : ۰

تا الان کسی امتیازی نداده شما اولین نفر باش