۰
(۰)

توصیه های پس از روکش دندان

روکش دندان یک راه حل عالی برای دندان های فرسوده، شکسته یا آسیب دیده در دندانپزشکی در غرب تهران است. این روش می تواند لبخندی را که دوست دارید به شما هدیه دهد.

قیمت لمینت دندان

  • پس از چسباندن روکش تا نیم ساعت نباید چیزی بجوید زیرا نیم ساعت طول می کشد تا چسب روکش دندان عمل کند.
  • روکش موقتی استحکام زیادی ندارد بنابراین نباید اشیای سخت مانند مداد، ناخن، یخ و غیره را بجوید یا گاز بگیرید .
  • هنگامی که روکش موقتی دارید، نباید غذاهای چسبناک بخورید وگرنه ممکن است روکش از جای خود دربیاید. از جویدن آدامس در این دوران خودداری کنید.
  • روکش موقتی به راحتی از جا در می‌آید چرا که با چسب موقتی چسبانده شده است.
  • در این مدت ممکن است کمی به غذاهای داغ یا سرد حساسیت پیدا کنید اما نباید نگران باشید چرا که این اتفاق در مورد روکش دائمی رخ نمی‌دهد.
  • موارد مهم دیگر با جزئیات :

خوراکی ها

هنگامی که تاج روی دندان قرار گرفت، بهتر است از خوردن خوراکی های چسبناک در چندروزاول،جلوگیری شود.

برای چند روز اول سعی کنید غذاهای نرم بخورید.از غذاهای سخت و شکننده و غذاهای بسیار گرم اجتناب کنید. سوپ، ماست، تخم مرغ، سیب زمینی نمونه های خوبی از چیزهایی است که در طول ۲۴ ساعت اول بهتر است بخورید

مسواک زدن

بسیار مهم است که هر روز صبح و هر شب دندان های خود را مسواک بزنید تا بتوانید لبخند و دندان خود را تمیز نگه دارید. لطفا با یک مسواک نرم و با خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنید. اطمینان حاصل کنید که برای هر بار مسواک زدن هم حداقل دو دقیقه وقت بگذارید.

نخ دندان

استفاده از نخ دندان یک تکنیک حیاتی است که نمیتواند فراموش شود. حداقل یک بار در روز این کار را انجام دهید تا روکش خود را از ذرات مضر محافظت کنید.

دهانشویه

روزانه دهان خود را با یک دهانشویه آنتی باکتری یا فلوراید بشویید. دهانشویه شستشو کار تمیز کردن دهان شما را کامل می کند و روکش خود را در شرایط عالی نگه می دارد. کاری که باید برای شستشو دهان انجام دهید این است که دستورالعمل های بطری را برای بهترین نتایج دنبال کنید.

حساسیت

حساسیت، مخصوصا حساسیت به خوراکی های سرد برای یک زمان پس از درمان شایع است.
برای چند روز اول از غذاها و نوشیدنی های بسیار گرم یا سرد اجتناب کنید.

هر ۶ ماه یکبار برای تمیز کردن دندان و روکش به دندانپزشک مراجعه کنید. این قرار ملاقات ها به شما کمک می کند تا از پوسیدگی دندان، بیماری لثه، و سایر مشکلات دندانپزشکی جلوگیری کنید

از قیمت کامپوزیت ونیر در دندانپزشکی خوب در غرب تهران مطلع شوید

این پست چقدر مفید بود؟

روی ستاره ها برن و امتیاز بده

میانگین رضایت کاربر ۰ / ۵٫ تعداد رای : ۰

تا الان کسی امتیازی نداده شما اولین نفر باش