۰
(۰)

خدمات دندانپزشکی اطفال  دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه

توسط متخصص دندانپزشکی اطفال

متخصص دندانپزشکی اطفال

متخصص دندانپزشکی اطفال
متخصص دندانپزشکی اطفال
متخصص دندانپزشکی اطفال

مراقبت از دندان های کودکان یک رشته تخصصی است که نیاز به آموزش، ابزار، درمان و دانش پزشکی دارد. همه این کارها را متخصص دندانپزشکی اطفال برای ایجاد رویه ها به طور کارآمد، موثر و بدون استرس برای هر دو والدین و کودکان انجام می دهند.

اگر فرزند داشته باشيد، حتما براى شما اين سوال پيش آمده كه كودک را بايد از چه سنى نزد متخصص دندانپزشکی اطفال برد؟

بايد بدانيد كه كودک را به محض رويش اولين دندان شيرى و قبل از يک سالگى بايد نزد متخصص دندانپزشکی اطفال ببريد تا شرايط دهان و دندان او مورد بررسی قرار گيرد و راه هاى مراقبت از دندان هاى شيرى كودكتان به شما توسط متخصص دندانپزشکی اطفال آموزش داده شود. اين كار باعث مى شود فرزند شما در آينده دندان هاى سالم ترى داشته باشد.

پس از آن والدین باید فرزند خود را از یک سالگى  هر شش ماه یکبار براى معاینات دندانى نزد دندانپزشک متخصص اطفال ببرند. تا حدود سن شش سالگى دندان شیرى در دهان کودك رشد می کنند. بین شش تا دوازده سالگى، کودکان در دوره ای به سر مى برند که دندان شیرى و دائمى در دهان آن ها وجود دارد. در بین تمام دندان هاى کودکان، دندان شماره ۶ که در ناحیه ى انتهایى هر فک قرار دارد، در حدود سن شش سالگى براى اولین بار به صورت دائمى رشد مى کند و در حقیقت جایگزین دندان شیرى نمى شود. از این رو این دندان از ابتدا نیازمند مراقبت زیاد بوده که در سنین بالاتر دچار پوسیدگى نشود. درمان فیشورسیلانت که به نوعى تمیز کردن کامل شیارهاى دندانى است جهت جلوگیرى از پوسیدن دندان ها و درمان فلورایدتراپى جهت بالا بردن مقاومت مینا دندان به عنوان درمان هاى پیشگیرانه توصیه مى شود.

دندانپزشکان اطفال در دندانپزشکی تخصصی دکتر مهرداد نقشینه در غرب تهران مراقبت های جامع دهان و دندان را ارائه می دهند که عبارت اند از:

  • تعمیر حفره های دندانی

  • تشخیص بیماری های دهانی مرتبط با بیماری هایی نظیر دیابت، نقص مادرزادی قلبی، آسم و اختلال کمبود توجه / بیش فعالی

  • مدیریت بیماری ها و شرایط لثه از جمله زخم، موکوسل و بیماری های پريودنتال اطفال

  • مراقبت از آسیب های دندان

  • امتحان بهداشت دهان و دندان نوزادان که شامل ارزیابی خطر پوسیدگی در مادر و کودک می باشد

  • پیشگیری از مراقبت های دندان از جمله تمیز کردن و درمان فلوراید، و همچنین توصیه های تغذیه و رژیم غذایی

  • مشاوره عادت (به عنوان مثال مکیدن انگشت شست)

  • ارزیابی و درمان اولیه برای صاف کردن دندان ها و ارتودنسی

بیهوشی کودکان در هنگام درمان دندانپزشکی توسط متخصص دندانپزشکی اطفال :

درمان دندانپزشکی در بیهوشی بدین گونه است که کودک تحت تاثیر داروی بیهوشی که با دوز مشخص و تحت کنترل متخصص دندانپزشکی اطفال استفاده شده است در خواب سبکی به سر میبرد و این کار برای آن انجام میشود که کودکان یا حتی بزرگسالانی که از روی ترس یا عوامل دیگر برای ترمیم دندان هایشان با متخصص دندانپزشکی اطفال همکاری نمی کنند بتوانند به درمان و ترمیم دندان ها بپردازند و از آسیب های دیگر چون پوسیدگی دندان و نیز عفونت لثه جلوگیری کنند.قابل توجه است که مراقبت از دندان ها در کودکان معلول و کم‌توان ذهنی بخش مهمی از مراقبت‌های فردی را تشکیل می‌دهد. مشاهده شده که میزان مشکلات دهانی یا دندانی این افراد نسبت به افراد سالم بیشتر است که علت آن عدم توانایی آن‌ها نسبت به رعایت بهداشت دهان است. بنابراین بردن این کودکان به مراکز دندان‌ پزشکی و متخصص دندانپزشکی اطفال بسیار لازم است. البته ممکن است کودکان مشکلاتی از نظر نشستن ساکت و آرام روی صندلی داشته باشند که توصیه میشود انجام درمان‌ها با بیهوشی باشد.معمولا تمام درمان‌های کودک در‌‌ همان جلسه اول با بیهوشی انجام خواهد شد که از نظر تعداد جلسات و زمان کار بسیار صرفه‌ جویی خواهد شد.بیمار پس از به هوش آمدن خاطره ای از زمان بیهوشی خود ندارد و این باعث می شود از اختلالاتی که بعد از بیهوشی هایی که بیمار روند درمان را حس می کند به وجود می آید جلوگیری شود.

به‌دنبال متخصص دندانپزشکی اطفال باشید:

شاید از متخصص دندانپزشکی اطفال خودتان راضی باشید، اما دندانپزشکی که در کار با کودکان تخصص داشته باشد، برای کودکتان مناسب‌تر خواهد بود. متخصص دندانپزشکی اطفال دو تا سه سال بیشتر تعلیم می‌بینند تا روش‌های برخورد با کودکان را بیاموزند. به‌علاوه، مطب‌های آن‌ها مناسب کودکان طراحی شده و امکاناتی برای سرگرم کردن آن‌ها دارند. حتی نکات جزئی مثل دادن عینک آفتابی و عروسک به کودکان، می‌تواند در آرام کردن آن‌ها تاثیر زیادی داشته باشد.

مراجعه به متخصص دندانپزشکی اطفال را زود شروع کنید!

توصیه می‌شود با شروع رشد دندان‌ کودکان، کودک را به متخصص دندانپزشکی اطفال ببرید. یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش اضطراب دندانپزشکی این است که قبل از این‌که مشکلاتی مثل پوسیدگی دندان برای کودک پیش بیاید، کودک را به متخصص دندانپزشکی اطفال ببرید. به این شکل کودک با مراجعه به متخصص دندانپزشکی اطفال عادت می‌کند و احتمال خرابی دندان‌ها و مراجعه بیشتر به متخصص دندانپزشکی اطفال نیز کاهش می‌یابد.خيلی از اطفال با وارد شدن به كلينيک متخصص دندانپزشکی اطفال و نشستن روى يونيت دندانپزشكى دچار بى قرارى ميشوند كه اين مورد ميتواند روند درمان رو سخت تر كند. قرار گرفتن كودكان در يک محيط شاد و كودكانه ميتواند استرس اطفال رو كاهش بدهد. دندانپزشکی تخصصی دمتر مهرداد نقشینه براى ايجاد آرامش بيشتر در كودكان، اتاق درمانى را به اطفال اختصاص داده است تا كودكان با مراجعه به متخصص دندانپزشکی اطفال ترس كمترى را تجربه كنند.

مواردی که برای بهداشت دهان و دندان اطفال خود باید انجام دهید:

۱- دندان های فرزندان خود را دو بار در روز بشویید، سپس آنها را آموزش دهید تا وقتی که بزرگتر می شوند، خودشان این کار را انجام دهند.

۲- اطمینان حاصل کنید که فرزند شما به اندازه کافی در روز فلوراید استفاده می کند

۳- تغذیه کودک خود را یک رژیم غذایی سالم، با میوه ها و سبزیجات و قند کم کنترل کنید

۴- به خصوص توصیه می کنیم برای اطفال که از خوراکی های شیرین  اجتناب کنند

۵- کودک خود را به کلینیک ما در غرب تهران، برای بررسی های دندانپزشکی و تمیز کردن، منتقل کنید. این کار در هر شش ماه توصیه می شود.

کودک را با متخصص دندانپزشکی اطفال آشنا کنید:

سعی کنید همیشه کودک را نزد یک متخصص دندانپزشکی اطفال ببرید. کودکان معمولا با افراد نا‌‌آشنا راحت نیستند و در برخورد با آن‌ها دچار اضطراب می‌شوند. اگر کودک را همیشه نزد یک متخصص دندانپزشکی اطفال ببرید، راحت‌تر به او اعتماد می‌کند و آرامش بیشتری خواهد داشت.

مراجعه به متخصص دندانپزشکی اطفال را زود شروع کنید!

توصیه می‌شود با شروع رشد دندان‌ کودکان، کودک را به متخصص دندانپزشکی اطفال ببرید. یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش اضطراب دندانپزشکی این است که قبل از این‌که مشکلاتی مثل پوسیدگی دندان برای کودک پیش بیاید، کودک را به متخصص دندانپزشکی اطفال ببرید

 متخصص دندانپزشکی اطفال باید علت بروز مشکلات دندانی هر کودک را به‌طور اختصاصی تشخیص داده و روش‌های پیشگیری مناسب و مرتبط را به والدین آموزش دهد و آن‌ها را با راهکارهای مناسب که از بروز مجدد مشکل دندانی جلوگیری می‌کند آشنا سازد.

متخصص دندانپزشکی اطفال در تهران :

اکثرا والدین برای انجام درمان های دندانپزشکی کودکان خود در پی بهترین متخصص دندانپزشکی اطفال می باشند، در کلینیک دندانپزشکی خوب مهراد در غرب تهران شما می توانید از بروزترین شیوه های دندانپزشکی اطفال و بهترین متخصص دندانپزشکی اطفال برخوردار شوید.

مراقبت های دهان و دندان کودکان

این پست چقدر مفید بود؟

روی ستاره ها برن و امتیاز بده

میانگین رضایت کاربر ۰ / ۵٫ تعداد رای : ۰

تا الان کسی امتیازی نداده شما اولین نفر باش