سوالات متداول بیماران دندانپزشکی دکتر مهرداد نقشینه

ایمپلنت دندان

بهترین متخصص ایمپلنت

این دو مورد کاملا متفاوت هستند ایمپلنت دندان برای کسانی است که دندان از دست دادند و می خواهند یک دندان، جایگزین دندان از دست رفته خود کنند. ونیر کامپوزیت (کامپوزیت) برای اصلاح شکل و فرم و رنگ دندان می باشد و می تواند جنبه زیبایی داشته باشد در اصل در ونیر کامپوزیت یک لایه روی دندان قرار می گیرد و ظاهر دندان را اصلاح می کند.

خوب و بد بودن جنس ایمپلنت دندان ربطی به کشور سازنده آن ندارد (بر خلاف تصوری که اکثر مردم دارند) امکان اینکه یک ایمپلنت برای کشور های اروپایی باشه و جنسش خوب نباشه و یا ممکنه یک ایمپلنت دندان ساخت کره باشه و جنسش خیلی خوب باشه بنابراین بهترین کار این است که بهترین ایمپلنت را با توجه به شرایط خود و با مشورت متخصص انتخاب کنید.

بله می تواند، فردی که دندان های شیری نداشته باشد و دندان اصلیش رو از دست داده باشد می تواند ایمپلنت دندان انجام دهد.

در این باره نمیشه عدد خاصی رو گفت زیرا به شرایط بیمار بستگی داره  اگر بهداشت دهان و دندان بیمار خوب باشه، بیماری سیستمیک نداشته باشه و همچنین جنس استخوانی که ایمپلنت در آن قرار می گیرد خوب باشه ۲۰ الی ۴۰ سال می تواند دوام  داشته باشد.

حداقل سه جلسه و به شرایط بیمار هم بستگی دارد اگر عفونت و مشکل خاصی وجود نداشته باشد در همان جلسه اول که دندان را می کشیم ایمپلنت دندان را هم قرار میدهیم و دو جلسه برای روکش نیاز است، بعضی اوقات باید سه الی چهار ماه از کشیدن دندان بگذرد بعد ایمپلنت دندان را قرار دهیم.

در مواردی که یک یا بیش از یک دندان از بین رفته باشد و بین دندان ها فاصله  زیاد باشد و دندان های مجاور طبیعی باشد همچنین در مواردی که  انتهای هر قوس دندان در یک یا چند دندان از بین رفته باشد و تنها یک  سمت دندان طبیعی سالم باشد.

افرادی که سیستم بدنی نسبتا سالمی داشته باشند کاندیدای مناسب برای انجام این درمان هستند. و تنها در بیماران دیابتی که دیابت قابل غیر قابل کنترل دارند این درمان محدودیت دارد.

جراحی ایمپلنت دندان مانند پیوند ریه و قلب و … نیست و به دلیل این که از جنس تیتانیوم است و تیتانیوم با بدن سازگاری بسیار بالایی دارد ایمپلنت دندان توسط بدن پس زده نمی شود.

هوم بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان

بلیچینگ کلا با از بین بردن رنگدانه های مواد غذایی که در دندان ها باقی مانده است دندان ها رو به سفیدترین حالت ممکن تبدیل می کند در بلیچینگ دو روش وجود دارد هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ . در روش آفیس در یک جلسه در کلینیک دندانپزشکی سفیدی دندان اتفاق میافتد ولی در هوم مدت زمان طولانی تر نیاز دارد و بهترین کار این است که یک جلسه آفیس انجام شود و بعد هوم انجام شود تا ماندگاری بیشتر شود.

بله این کار امکان پذیر است حتی اگر روکش دندان داشته باشید اما رنگ روکش دندان تغییری نخواهد کرد و فقط رنگ دندان شما را سفید می کند و تنها چاره این است که روکش دندان را عوض کنید و رنگی برای آن انتخاب کنید که به بقیه دندان ها بیاد.

شما میتونید به دندانپزشک مراجعه کنید تا از دندان شما قالب گیری انجام بشه و برای شما تری مخصوص هوم بلیچینگ رو آماده کنند

هوم بلیچینگ اسید ضعیف تری داره و برای اینکه اثر هوم بلیچینگ حفظ شود باید قالبی که برای شما آماده شده است را هرچند وقت یکبار استفاده کنید البته این قالب برای شما ماندگار است و نیاز به مراجعه دوباره و چندین باره به کلینیک ندارد. با یکبار قالب گذاشتن در دهان هم دندان ها سفید نمیشود و باید چندین بار تکرار شود البته به تعداد متعادل . اما آفیس بلیچینگ با یکبار انجام دندان رو سفید میکنه

شما وقتی هوم بلیچینگ انجام میدهید تری و یا همان قالب هوم بلیچینگ را برای همیشه دارید و هروقت نیاز داشته باشید میتونید ازش استفاده کنید

هوم بلیچینگ با یکبار قرار دادن قالب در دهان دندان را سفید نمیکند و باید طبق دستور دندانپزشک تکرار شود اما آفیس بلیچینگ با یکبار انجام دندانها را سفید میکند

قبل از ترمیم بلیچینگ انجام شود بهتر است برای هوم بلیچینگ یک روز باید قالب گیری انجام شود و به کلینیک جهت تحویل تری و مواد بلیچینگ مراجعه شود .

هوم بلیچینگ به هر حال رنگ دندان را سفیدتر میکند اما اگر سفید یخچالی مدنظر کسی باشد خیر به اون سفیدی تغییر رنگ پیدا نمیکند. منظور این است که اگر ته رنگ دندان ها شیری رنگ هست نمیتونه اون رو کاملا سفید خالص کند اما خیلی سفیدتر از رنگ اولیه میشه

خب شما اول باید پالیش دندان رو انجام بدهید یعد از انجام پالیش اگر دوست داشتید دندان ها سفیدتر شود بلیچینگ انجام دهید

اگر قبل از هوم بلیچینگ داخل کلینیک آفیس بلیچینگ انجام دهید نتیجه خیلی بهتری خواهید داشت و بعد از آن میتونید هوم بلیچینگ بگیرید

قیمت هوم و آفیس فعلا هرکدام ۱ تومان است که برای اطلاعات بیشتر و هزینه دقیق تر با ما تماس بگیرید و با داشتن کد HP از ده درصد تخفیف ما بهره مند شوید

اولین قدم برای اصلاح فرم دندان ها مراجعه به دندانپزشک و ترجیحا متخصص ترمیم و زیبایی است.

دندان هایی که بر اثر عصب کشی سیاه شدند با یک روش بلیچینگ خاص می توانند کمی سفید شوند اما با بلیچینگ معمولی نمی شود ، در مورد دندان های جلویی هم باید بگیم اول باید بررسی شود که دلیل این لکه ها چیست ؟ اگر جرمگیری و پالیش نیاز دارد جرمگیری و پالیش انجام شود و اگر تشخیص داده شد که بلیچینگ می تواند کمک کند این کار را هم براتون انجام می دهیم.

خیر ، بلیچینگ نمی تواند دندان هایتان را سفید کند . شما باید دندان هایتان را پالیش کنید.

خیر می توانید انجام بدهید مساله ای نیست.

خیر بلیچینگ آسیبی به دندان نمی زند ، درمورد هوم بلیچینگ هم باید بگیم که در مدت زمانی که متخصصتون خواستن در دهانتون بگذارید و بیشتر از اون استفاده نکنید که دندان هاتون را حساس نکند.

اینکار به تنهایی هم میتواند دندان ها را سفید کند اما اگر قبل از آن از آفیس بلیچینگ استفاده کنیم نتیجه بخشی بهتری خواهد داشت اما اجباری نیست

برای هوم بلیچینگ باید تری جدا تهیه کنید اون پلاک برای ارتودنسی هست و با این تری متفاوت است

بله حتما چرا که نه

بله هوم بلیچینگ میتواند به تنهایی دندان ها را سفید کند اما در زمان طولانی تر اگر قبل از آن آفیس بلیچینگ انجام دهید نتیجه بهتری خواهید گرفت اما الزامی نیست.

و بلیچینگ به هیچ عنوان پوسیدگی نمی آورد

برای هر دوفک میتوان انجام داد

خیر مشکلی ندارد میتوانید انجام دهید

بلیچینگ دندان

به دلیل نزدیک شدن به نوروز، هرکدام از بلیچینگ ها ۲۰۰ تومان تخفیف داشتند و به این صورت هوم بلیچینگ ۱ میلیون تومان و آفیس بلیچینگ ۱۲۰۰ تومان است.

ماندگاری تا چند سال وجود دارد اما نخوردن مواد غذایی رنگی، جنس دندان ها و رعایت بهداشت خودتون هم موثر است.

آفیس بلیچینگ دندان در یک جلسه رنگ دندان ها را سفید تر می کند و سریع تر انجام می شود هوم بلیچینگ دندان در یک مدت زمان طولانی تری این کار را انجام می دهد و باعث ماندگاری بیشتر اثر هوم بلیچینگ دندان هم می شود.

آفیس بلیچنگ چون مواد قوی تری دارد دریک جلسه و به سرعت سفید می کند اما هوم بلیچینگ در طی مدت طولانی تری سفید می کند.

احتمالا اگر هوم بلیچینگ انجام بدید بهتون میتواند کمک بیشتری کند.

هر دو درمان انجام شوند بهتر است چون هوم بلیچینگ ماندگاری رنگ سفید دندان ها رو بعد از آفیس بلیچینگ بیشتر می کند.

به دلیل نزدیک شدن به نوروز روی هر کدام از بلیچینگ ها تخفیف گذاشته ایم، آفیس بلیچینگ ۱۲۰۰ و هوم بلیچینگ ۱ میلیون تومان می باشد

خیر، فقط بعضی ها با انجام آفیس بلیچینگ تا ۲۴ ساعت ممکن است دندان هایشان تیر بکشد و حساس شود به دلیل تحریک عصب بعد از یک روز رفع می شود.

بستگی دارد کدام دندانتان و شدت مشکل تا چه حد است فردی مثل شما ابتدا باید ویزیت شود.

خیر، بلیچینگ فقط روی دندان طبیعی اثر می گذارد.

خیر، قبل از گذاشتن مواد اسیدی روی دندان، موادی به نام بریر در مرز بین لثه و دندان قرار می گیرد تا مواد اسیدی باعث اذیت شدن لثه نشود.

لمینت دندان

قیمت لمینت دندان

معمولا ماندگاری و دوام  لمینت دندان بین ۵ تا ۱۰ سال می باشد. البته قبل ذکر است که طول عمر لمینت سرامیکی دندان بیشتر از لمینت کامپوزیتی دندان می‌ باشد. بعد از این مدت زمان نیاز است که لمینت، ترمیم یا تعویض شود.

در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان و مراقبت‌ های بعد از لمینت دندان، این احتمال بسیار ضعیف است.

در صورتی که لمینت دندان به درستی انجام شود هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد. اما در صورت انجام غیر اصولی این درمان، ممکن است مشکلاتی از قبیل بدبویی دهان و التهاب لثه ایجاد شود.

لمینت پوسته نازک از نوع کامپوزیت یا سرامیکی است که دارای استحکام بسیار بالایی می باشد و با قرار گیری این پوسته بروی دندان فرم زیبایی در دندان ها ایجاد می شود.

ابتدا باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا محل قرارگیری دندان های شما بررسی شود. سپس دندانپزشک شما می تواند تشخیص دهد برای لمینت یک فک مناسب هستید و یا خیر

درمان لمینت دندان دارای مقاومت بالایی می باشد.  در صورتی که فشار زیاد به آن ها وارد نشود . بهداشت دهان و دندان نیز رعایت شود دچار آسیب نمی شوند.

کامپوزیت ونیر دندان

قیمت کامپوزیت ونیر

به این شکل قرار می گیرد که دندان هایی که دچار صدمه شده اند به وسیله خمیر کامپوزیت پر می شوند و سپس برای این که آن را محکم کنند امواج نور را به آن می تابانند.

ونیرهای پرسلن ماندگاری و استقامت بیشتری دارند و نسبت به ونیرهای کامپوزیتی محکم تر هستند این مسئله هم به این دلیل است که آن ها از سرامیک تشکیل شده اند.

کامپوزیت ونیر که از مواد پلاستیکی که هم رنگ دندان می باشد دارای رنگ های گوناگونی است و می توان با مشاوره دندانپزشک مناسب ترین رنگ را بنا بر رنگ پوست انتخاب کرد.

این موضوع بسته به شرایط روکش دندان دارد و در حالی که روکش دارای شرایط خوبی باشد برای یکسان کردن با دیگر دندان های ونیر شده نمی توان از کامپوزیت ونیر استفاده کرد.

ارتودنسی دندان

کلینیک دندانپزشکی مهراد در غرب تهران
باید گفت که مرتب کردن دندان‌ ها موجب قرار گرفتن آن ها در موقعیت مطلوب داخل فک می‌ شود که نتیجه آن پخش متوازن نیرو در تمام جهات و کاهش فشار روی ریشه دندان‌ ها است. از طرف دیگر منظم‌ شدن دندان‌ ها به تمیز کردن آن ها نیز کمک خواهد کرد.

درمان ارتودنسی را می‌توان از اواخر ۳ سالگی تا زمانی که دندان‌ها وجود دارند، انجام داد.

دستگاه متحرک حین درمان توسط بیمار قابل خارج شدن و جایگذاری است اما نوع ثابت را فقط ارتودنتیست می‌تواند جایگذاری کند و در پایان درمان از دهان خارج کند.
بسته به مورد مدت زمان آن متفاوت است اما به طور کلی از ۶ ماه تا سه سال می‌ تواند زمان ببرد.
هدگیر یک وسیله ارتودنسی است که در خارج از دهان قرار می‌ گیرد و به دندان‌ های بالایی متصل می‌شود. از هدگیر جهت اعمال نیرو برای عقب راندن دندان های عقبی فک بالا استفاده می‌ شود.

غذا های سفت و چسبنده را نباید مصرف کرد. غذایی که بیش از حد سفت باشد می تواند باعث شل شدن بریس‌ ها شود. همچنین میوه ها را می توانید قبل از مصرف به تکه های کوچک تقسیم کنید.

دندانپزشکی اطفال

متخصص دندانپزشکی اطفال
اولین دندان های کودک از ۶ ماهگی شروع به رشد می کند و تا ۳ سالگی تمامی دندان های شیری کودک تکمیل می شود.

والدین باید با رویش اولین دندان کودک اقدام به تمیز کردن آن ها کنند، در ابتدا برای تمیز کردن دندان ها از گاز استریل یا یک دستمال نرم استفاده نمایند پس از آن برای مسواک زدن ، مسواکی را تهیه کنند که نرم باشد و باعث آسیب بافت لثه نشود و سر آن متناسب با اندازه دهان کودک باشد.

کودکان معمولا باید هر ۴ الی ۶ ماه یکبار کودک برای چکاپ باید به متخصص دندانپزشکی اطفال مراجعه کنند تا سلامت دندان های او حفظ شود.

توصیه می‌ کنیم که حتی پیش از در آمدن اولین دندان کودک، لثه‌های او را با یک گاز مرطوب نرم پاک کنید. وقتی اولین دندان کودک شما رشد کرد، می‌توانید از یک مسواک استفاده کنید. مسواکی را انتخاب کنید که پرزهای نرم و سر کوچک داشته باشد. به احتمال زیاد می‌توانید در داروخانه‌ های نزدیک به خودتان، مسواک مناسب طراحی شده برای کودک خود را پیدا کنید.

بهترین زمانی که برای مسواک زدن در کودکان در نظر می توان گرفت ۲ الی ۳ دقیقه می باشد. این زمان برای مسواک زدن بزرگسالان نیز به همین صورت می باشد.

سلامت دندان های شیری باعث سلامت دندان های دائمی می شود، به همین علت والدین باید در نگهداری از دندان های کودک دقت بیشتری داشته باشند.

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

کلینیک دندانپزشکی مهراد در غرب تهران

خط لبخند یک خط فرضی است که از لبه دندان‌ های جلوی فک بالا می‌ گذرد و با لبه فوقانی لب پایین موازی است اگر این خط به سمت پایین انحنا داشته باشد، لبخند فرد حالت جوان پیدا می‌کند، ولی اگر صاف باشد، نشان‌ دهنده سایش دندان‌ ها و بالا رفتن سن است.

در صورتی که این فاصله به تازگی در بین دندان‌ هایتان ایجاد شده باشد، ممکن است به علت بیماری لثه یا عادات دهانی مانند فشار دادن زبان بین دندان‌ ها باشد. در این صورت بهتر است به فکر درمان آن باشد.

کامپوزیت های زیبایی در صورت مراقبت صحیح و رعایت بهداشت رنگ نخواهند گرفت و نیازی به پالیش مجدد ندارند.

طرح درمان زیبایی برای هر بیمار بستگی زیادی به میزان سالم بودن دندان ها دارد . درصورتی که دندان ها دچار پوسیدگی و ترمیم های وسیع نباشند، روش های کم تراش مثل ونیر کامپوزیت و لمینیت سرامیکی توصیه می شود.

بله به جهت اصلاح طرح لبخند از کامپوزیت و یا سرامیک می توان استفاده نمود.

هرکدام از این مواد مزایا و معایبی دارند که با معاینه و در نظر گرفتن تمامی جوانب ، دندانپزشک بهترین درمان را به شما توصیه خواهد کرد.