۰
(۰)
اندو یا عصب کشی دندان

یکی از شایع ترین دردها در بین بشر دندان درد می باشد. دندان درد بنابه دلایل مختلف انجام می پذیرد. برای درمان هر نوع دندان درد یک درمان وجود دارد . معمولا زمانی که بهداشت دهان ودندان بصورت درست انجام نگردد، دندانها دچار پوسیدگی می گردد. اگر پوسیدگی به مناطق داخلی دندان نفوذ کند معمولا نیاز به درمانهای تخصصی تر و گرانتری دارد. یکی از این راهها درمان عصب کشی  توسط یک دندانپزشکی خوب می باشد.

اندو یا عصب کشی دندان چیست؟

اندو، روت کانال و عصب کشى، نام هایى براى درمان ریشه در بهترین کلینیک دندانپزشکی تهران است. هردندان از بافتى سخت تشکیل شده که بافت نرم زنده اى را احاطه کرده است. این بافت نرم واقع در مرکز دندان را در اصطلاح عامیانه عصب مى نامند. در صورت شدت و گسترش پوسیدگى و رسیدن آن به ناحیه ى عصب ریشه دندان، پزشک معالج ناچار به تراشیدن دندان و خارج کردن عصب از ریشه دندان مى شود . بعد از آن مجددا دندان را با مواد مخصوص پر مى کند.

علل شایع درد کانال ریشه

  • پوسیدگی دندان که به لایه های بیرونی دندان نفوذ کرده باعث درد کانال ریشه می شود.
  • ترک خوردگی در دندان ها می تواند باعث پوسیدگی دندان و درد کانال ریشه شود.
  • اگر علت درد دندان شما عفونت در پالپ دندان باشد، دندانپزشک درمان کانال ریشه را توصیه می کند
  • در برخی مواقع درمان اندو بنا به دلایل متعددی نیاز به درمان مجدد دارد.
  • یکی از زمانهایی که عصب کشی مورد نیاز فرد می گردد عصب کشی در بارداری می باشد.

چگونه درمان عصب کشی در غرب تهران انجام می شود ؟

درمان کانال ریشه اساسا یک فرایند چهار مرحله ای است

  • دندانپزشک با استفاده از یک آمپول، بیهوشی محلی را انجام می دهد. شایع است که وقتی آمپول وارد لثه می شود، کمی در منطقه احساس می شود. بعد از اینکه دندان بی حس می شود، دندانپزشک اطراف دندان را محدود می کند، با یک ورقه ی کوچک اطراف دندان را جدا می کند تا در طی انجام مراحل دندان خشک و تمیز باقی بماند

  • دندانپزشک شما پس از استفاده از ابزار بسیار کوچک و با ایجاد یک سوراخ در قسمت بالای دندان به داخل دندان دسترسی پیدا خواهد کرد دندانپزشک از فایل های کوچک برای پاک کردن مواد آسیب دیده از داخل دندان استفاده خواهد کرد همچنین از فایل ها برای شکل دادن به درون محفظه دندان و ریشه استفاده می کند و هر پالپ باقی مانده را میشوید.

  • هنگامی که دندان کاملا تمیز و خشک می شود، دندانپزشک آن را پر می کند.

  • بعد از چند هفته، دندانپزشک شما درمان را با قرار دادن یک تاج دایمی به اتمام می رساند.

عدم عصب کشی دندان

 در صورت عدم انجام به موقع درمان ریشه، پوسیدگى این ناحیه مى تواند باعث از بین رفتن کامل دندان شود. همچنین عدم انجام صحیح و کامل درمان ریشه، بیمار را مجبور به انجام مجدد این درمان مى کند که این تکرار، خود مى تواند منجر به تراشیده شدن بخش بیشترى از دندان شود و منجر به کاهش عمر دندان گردد. از این رو براى تشخیص و انجام دقیق درمان ریشه، مخصوصا در مواردى که ریشه دندان عمیق و یا خمیده مى باشد، درمان توسط دندانپزشک متخصص درمان ریشه (متخصص اندو) توصیه مى گردد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این پست چقدر مفید بود؟

روی ستاره ها برن و امتیاز بده

میانگین رضایت کاربر ۰ / ۵٫ تعداد رای : ۰

تا الان کسی امتیازی نداده شما اولین نفر باش